Chwila wyciszenia, której potrzebują wszyscy

By Lifestyle

Chyba każdy z nas ma w swoim życiu takie momenty, gdy ogrom pracy, liczba projektów, które aktualnie na siebie wzięliśmy, powoli ale sukcesywnie nas przytłacza. Zaczyna brakować oryginalnych pomysłów na nowe kampanie reklamowe dla klientów lub podczas analizy danych można coś przeoczyć. Po prostu dopada nas zmęczenie i małe wypalenie.

Jest to bardzo powszechne zjawisko, szczególnie wśród osób, których praca wymaga kreatywnego podejścia do rozwiązywania wszelkich problemów czy też wyzwań lub po prostu dużego, wielogodzinnego skupienia. Są to sygnały ostrzegawcze, wysyłane przez nasz organizm, których nie warto lekceważyć.

Już dawno odkryłem, że jest to chwila w której trzeba na kilka godzin całkowicie odciąć się od świata, zresetować, a czasami nawet dać upust emocjom. Uciec w swoje miejsce, złapać oddech i dystans.

Zarówno nasze ciało jak i mózg, potrzebują wypoczynku. Mówiąc o wypoczynku, nie mam na myśli „obijania się”. Bardzo często, o wiele skuteczniejszy jest wypoczynek aktywny, wykonywanie czynności, których na co dzień nie wykonujemy lub dostarczanie nowych, odmiennych bodźców.

Myślę, że szczególnie w tej branży, potrzeba ciągłe dostarczania nowych bodźców jest bardzo silna. To dlatego tak wielu z nas uprawia sporty ekstremalne, podróżuje i odkrywa nieznane miejsca.

Przez długi czas tego nie zauważałem, ale jestem szczęściarzem, który wychodzi z domu i ma plażę i morze. Miejsce, które dla jednych jest spełnieniem wakacyjnych marzeń, dla mnie jest miejscem w którym żyję i nigdy nie zamieniłbym na inne. Co ciekawe, zawsze wydaje się być odmienne, nie nudzi się. Niezależnie czy zakładam sportowe obuwie i biegnę przed siebie kilometrami, czy też biorę w rękę aparat i szukam ciekawych kadrów, odpoczywam.

Jakie są efekty takiego krótkiego oderwania się od pracy, maili, social mediów? Za każdym razem takie same – wraca chęć do działania, rodzą się nowe pomysły, dostrzegam rzeczy, których wcześniej nie zauważałem. Tylko tak można zapewnić klientom stały, wysoki poziom obsługi i ponadprzeciętne wyniki.

Last modified: 2021-04-13

× Close